Wewnętrzne rolety materiałowe – wszystkie rodzaje

Rolety materiałowe wolnowiszące

Rolety materiałowe wolnowiszące charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Dzięki temu, że poza tkaniną oraz mechanizmem nie posiadają dodatkowego osprzętu ich cena jest bardzo korzystna. W zależności od szerokości takiej rolety tkanina nawija się na rurę nawojową o średnicy od 17 do nawet 80mm. Dzięki temu, roleta wolno-wisząca może mieć szerokość od 20 do nawet 800cm, co charakteryzuje tylko ten typ rolet. Często nazywane są one również roletami bez kasety. Osprzęt rolety wolnowiszącej (boczki, łańcuszek i obciążnik) najczęściej dostępne są w kolorze białym, brązowym i antracytowym. Choć oczywiście w zależności od producenta dostępne akcesoria i możliwości konfiguracji będą się różnić. Rolety takie najczęściej montuje się inwazyjnie do ściany lub sufitu, często stosuje się montaż również do skrzydła. W przypadku montażu do skrzydła można w niektórych przypadkach zastosować montaż bezinwazyjny.

Rolety w kasecie z prowadnicami

Są to jedne z najbardziej funkcjonalnych systemów osłon okiennych. Dzięki szerokim możliwością konfiguracji można dostosować je do wielu typów okien. Podstawowym podziałem przy roletach w kasecie jest wyszczególnienie materiału z jakiego wykonana jest kaseta oraz prowadnice. Najczęściej wykonane są one z PCV, choć dostępne są również systemy aluminiowe. Oczywiście te wykonane z aluminium są droższe o około 15% od systemów plastikowych. Możliwości gabarytowe tych rolet są dużo mniejsze od rolet wolnowiszących, w zależności od typu rolety najczęściej dostępne są rolety o maksymalnej szerokości 150cm. Choć są specjalne systemy montowane do ściany lub sufitu o szerokości nawet do 250cm. Prowadnice i kaseta rolety najczęściej wykonane są w kolorze białym, choć dostępne są również w kolorach antracyt i brąz. Za dopłatą mogą również zostać wykonane w kolorach drewnopodobnych takich jak złoty dąb i orzech.

Rolety gładkie lub dzień / noc

Jest to jeden z najczęstszych dylematów przed jakimi staje zamawiający. Po wybraniu tkanin gładkich mamy ograniczone możliwości sterowania ilością światła. Ważny jest odpowiedni wybór tkaniny już na etapie zamawiania. Dostępne są tkaniny o przepuszczalności światła od 0 do 80%. Przy tkaninach zaciemniających oraz o przepuszczalności około 50% warto wybrać tkaninę, której niewidoczna strona będzie pokryta warstwą odbijającą promienie słoneczne. Rolety dzień noc zapewniają duże możliwości jeśli chodzi o sterowaniem ilości wpadającego światła. Dzięki funkcji dzień, nawet przy zasłoniętej rolecie duża część promieni słonecznych może wpaść do środka pomieszczenia, zapewniając przy tym prywatność użytkownikowi.

Scroll to Top
Zadzwoń do nas!