Jakie są rodzaje siatek do moskitier

Siatka moskitierowa standardowa

Jest to najczęściej stosowana siatka, ze względu na swój stosunek ceny do jakości. Wykonana jest z elastycznych włókien szklanych powlekanych PCW. Standardowa siatka do moskitier dostępna jest w kolorze czarnym i szarym. Jeśli nie mamy specjalnych wymagań to jest to rozwiązanie w zupełności wystarczające do zatrzymania owadów poza naszym domem.

Siatka moskitierowa antyalergiczna

Jest to siatka z bardzo gęstym splotem, dzięki czemu zatrzymuje pyłki traw, drzew oraz kwiatów. Może zatrzymać aż do 90% zanieczyszczeń. Siatka taka sprawdzi się świetnie w domu w którym żyją osoby z alergią na różnego rodzaju pyłki. Należy mieć na uwadze, że przez gęsty splot siatka przepuszcza stosunkowo niewiele światła. Siatka antyalergiczna występuje w kolorze czarnym.

Siatka moskitierowa wzmocniona

Jest to siatka również wykonana z włókna szklanego powlekanego PCW. Jednak jej gramatura jest 3-krotnie większa niż zwykłej siatki do moskitiery. Dzięki temu siatka taka jest niezwykle wytrzymała i zapobiega uszkodzeniom przez domowe zwierzęta. Tutaj również należy mieć na uwadze, że siatka taka dość mocno ogranicza widoczność.

Siatka moskitierowa aluminiowa

Siatki z aluminium są bardzo trwałe i odporne na korozję. Są często stosowane w oknach i drzwiach, zwłaszcza tam, gdzie występuje duże zużycie.

Jeśli poszukujecie moskitier w Koninie, Słupcy lub Wrześni koniecznie skontaktujcie się z nami! Świadczymy również usługi wymiany siatek w już zamontowanych moskitierach.

Scroll to Top